Riva Bodrum Resort - Riva Bodrum Resort

Riva Bodrum Resort

“Tatil, tarih ve doğa” 

Riva Bodrum Resort sizleri Ege’nin kristal sularına, Bodrum’un eğlencesine, Bitez’in huzuruna davet ediyor. Her şey dahil konseptinin sağladığı geniş olanaklar ile hayallerin ötesinde bir tatil olanağı sunan otel, Bodrum’un cennet beldesi Bitez’de yer alıyor. +16 konseptiyle yetişkinler için hizmet veren Riva Bodrum Resort, Bodrum/Bitez otelleri arasında yüksek kalite standartları ile öne çıkıyor.

Bodrum/Bitez otellerinde konaklamak, bölgede gezilip görülecek yerlere yakın olmanızı sağlıyor. Bodrum’un en iyi otelleri arasında yer alan Riva Bodrum Resort ise, Bitez’e hakim konumu sayesinde bölgeyi yakından tanıyıp tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmeniz için büyük avantaj sağlıyor. 

Sessiz, sakin ve huzur dolu atmosferi ile her sene binlerce turiste ev sahipliği yapan Bodrum/Bitez otellerin, pansiyonların ve çeşitli konaklama tesislerinin de yoğunlukta olduğu bir bölge. Bodrum/Bitez otelleri, her şey dahil, tam pansiyon, yarım pansiyon gibi konaklama seçenekleri de sunuyor. Bölgedeki oteller arasında kusursuz hizmetiyle fark yaratan Riva Bodrum Resort’ü tercih ederek hem her şey dahil konseptin sağladığı lüks imkanlardan faydalanabilir hem de Bodrum ve Bitez’in doğa harikası köşelerini keşfedebilirsiniz.

Riva Bodrum Resort’e Yakın, Gezilecek Yerler

Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum Antik Tiyatrosu, M.Ö. 4. Yüzyılda Satrap Mausolos’un hükümdarlığı döneminde inşa edilmiştir. Klasik çağdaki Bodrum’dan dünümüze kadar ulaşabilen tek yapı olan antik tiyatro, günümüzde pek çok etkinlik ve festivale ev sahipliği yapıyor. Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biri olan Bodrum Antik Tiyatrosu 1960 yılında restore edilmiştir. Tiyatroyu en ilginç yapan özelliklerden biri de, oyunlar öncesinde Dionysos için kurban edilen sunak ve koltuklar arasındaki gölgelik olarak kullanıldığı tahmin edilen deliklerin bulunmasıdır. 13.000 kişi kapasiteli antik tiyatro Riva Bodrum Resort’e yaklaşık 4 kilometre mesafede yer alıyor. 

Halikarnas Mozolesi

Halikarnas Mozolesi, Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi Artemisia tarafından inşa ettirilmiştir. Döneminde Halikarnassos olarak bilinen bölgeye yaptırılan mozole, Dünya’nın Yedi Harikası arasında yer alıyor. Günümüzde açık hava müzesi olarak düzenlenen Halikarnas Mozolesi, Riva Bodrum Resort’e yaklaşık 5.5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 

Bodrum Yel Değirmenleri

Bodrum Yel Değirmenleri, ilk olarak 1850 yılında bölgeni bol rüzgar alan tepelerine yapılmıştır. Bodrum’un simge yapılarından olan yel değirmenleri, döneminde bölge ekonomisine katkı sağlaması amacıyla buğday ve un öğütülmesi için kullanılmıştır. Günümüzde bu faaliyeti gerçekleştirmese de ,yalnızca gün batımı manzarası için dahi Bodrum Yel Değirmenleri’ni görmenizi tavsiye ederiz. Bodrum Yel Değirmenleri Riva Bodrum Resort’e yaklaşık 3.6 kilometre mesafede yer alıyor. 

Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Kalesi, 1402 yılında St. Jean Şövalyeleri tarafından inşa ettirilmiştir. 1523 yılında Rodos Kuşatması ile Osmanlı egemenliğine giren kale 40 yıl boyunca boş kalmış ve sonrasında Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne dönüştürülmüştür. Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde; Likya Ticaret Gemisi (Uluburun Batığı), Roma Tüccar Gemisi, Tektaş Batığı, Şeytan Deresi Batığı gibi batıklardan çıkarılan eserler yer alıyor. Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi, Riva Bodrum Resort’e yaklaşık 6.5 kilometre mesafede yer alıyor. 

Zeki Müren Sanat Müzesi

Zeki Müren Sanat Müzesi, Zeki Müren’in 1980 yılından 1996 yılına kadar yaşadığı Bodrum’da bulunan iki katlı evidir. Müzede Zeki Müren’in hayatı ve eserlerini anlatan fotoğraf, belge ve özel eşyalar sergilenmektedir. 200 yılında müzeye dönüştürülerek ziyarete açılan Zeki Müren Sanat Müzesi, Riva Bodrum Resort’e yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu, deniz altındaki canlı çeşitliliğine ve mavinin en güzel tonlarına şahitlik edebileceğiniz muhteşem bir koy. Tertemiz denizi ve içinde yaşan deniz canlıları ile akvaryuma benzetilen koy özellikle doğa tutkunları için eşsiz manzaralar sunuyor. Akvaryum Koyu’na giderek ahtapot, deniz yıldızları ve rengarenk balıkları yakından görebilir, sığ denizinde sonsuzluğa açılabilir ve yemyeşil ortamında ruhunuzu tazeleyebilirsiniz. Akvaryum Koyu, Riva Bodrum Resort’e yalnızca 1.5 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Gümbet Plajı

Gümbet Plajı, 1 kilometrelik plajı ve merkeze yakınlığı sebebi ile bölgede en fazla tercih edilen plajlar arasında yer alıyor. Plaj, sıcak havayı Ege’nin serin sularına bırakacağınız, güneş banyosu yapıp, temiz havayı içinize çekeceğiniz büyülü bir ambiyansa sahip. Plajda deniz, kum, güneş keyfinize lezzetli yemek molası verebileceğiniz tesisler de yer alıyor. Gümbet Plajı, Riva Bodrum Resort’e yaklaşık 2.5 kilometre mesafede bulunuyor. 

Rezervasyon Yap
Hemen
Ara